Arama
Flitreler
Kapat

Buketler

 

Sırala

Beatrice

Kırmızı Gül Buketi
399,00 ₺ + KDV

Bouquet Orange

Turuncu Buket
159,00 ₺ + KDV

Bouquet Verte

Yeşil Renkli Kraft Kağıda Sarılı Buket
199,00 ₺ + KDV

Flamme

Kırmızı Gül Buketi
329,00 ₺ + KDV

Mathilda

Kırmızı Gül Buketi
549,00 ₺ + KDV

Ornella

Siyah Kağıda Sarılı Lale Buketi
375,00 ₺ + KDV

Pink Love

Pembe Gül Buketi
650,00 ₺ + KDV

Red Love

Kırmızı Gül Buketi
699,00 ₺ + KDV

Tulipes

Kraft Kağıda Sarılı Lale Buketi
199,00 ₺ + KDV

Emma

Beyaz Karton Çanta da Kırmızı Gül Buketi
299,00 ₺ + KDV

Bouquet Rose

Puantiyeli Pelur Kağıdına Pembe Buket
149,00 ₺ + KDV

Bouquet Violet

Mor Çiçeklerden Buket Tasarımı
159,00 ₺ + KDV

Rouge

Kırmızı Gül Buketi
449,00 ₺ + KDV

Sombre

Siyah Pelur Kağıdına Sarılı Sonbahar Buketi
169,00 ₺ + KDV

Amour

Kırmızı Gül Buketi
499,00 ₺ + KDV

Amelie

Pembe Bahar Buketi
199,00 ₺ + KDV

Anita

Pembe Pelur Kağıdına Sarılı Pembe Gül Buketi
149,00 ₺ + KDV

Soleil

Burlapa Sarılı Ayçiçeği Buketi
179,00 ₺ + KDV

Marion

Pembe Yaz Buketi
159,00 ₺ + KDV

Printemps

Pembe Bahar Buketi
159,00 ₺ + KDV

Sérénité

Mavi Bahar Buketi
179,00 ₺ + KDV

Nichol

Somon Rengi Bahar buketi
175,00 ₺ + KDV

Mariée

Özel Tasarım Gelin Buketi
350,00 ₺ + KDV

Buketleri Tanıyalım

Bir çiçek buketi, yaratıcı bir düzenleme ile bir araya getirilmiş bir çiçek topluluğunun adıdır. Çiçek buketleri genellikle doğum günleri, nikâh ve yıldönümleri gibi özel günler için veriliyor olsalar da, sevdiğiniz kişiye hediye etmek için özel bir gün olmasını beklemenize gerek yoktur. Gerçekten de, bir çiçek buketi sevdiğiniz kişiye verebileceğiniz en pratik, en değerli ve en özel hediyelerden biridir. Üstelik buketi Jardinerie hazırlamışsa, unutulmaz bir armağan yerine de geçecektir.

Çiçek buketleri hediye etmek, dünyada uzun ve eski bir geçmişe sahiptir. Nitekim M.Ö. 2500 yılında, eski Mısırlıların çiçek düzenlemeleri yaptığı ve buketler hazırladığı bilinmektedir. İris, anemon, nergis ve kutsal kabul edilen lotus çiçeği kullanan antik Mısırlılar, çiçek buketlerinin ilk örneklerini ortaya koymuştur. Antik Japonya’da, ikebana adlı çiçek düzenleme tekniği, buketler hakkındaki bilinen en eski yazılı kaynaklardan biridir ve 1445 tarihlidir. İkebana çiçek düzenleme teknikleri, 19. yüzyılın sonlarından günümüze kadar Batı çiçekçileri için örnek teşkil etmiş ve buket düzenleme sanatında sıklıkla kullanılmıştır.

Bir Sanat Dalı

Çiçek buketleri hazırlamak tarihin her döneminde bir sanat formu olarak görülmüş ve Budist keşişler tarafından dahi icra edilmiştir. Nitekim bu keşişler, Çin’den Japonya’ya geçtiklerinde ikebana sanatının temellerini oluşturmuştur. Eski Çin'de, yaşamın kutsal olduğu ilkesine dayanan çiçek düzenleme sanatı, son derece rafine edilmiş bir sanat biçimi halini almıştır. Nitekim yaklaşık 150 yıl boyunca çiçeklerin buket içinde kesilmeden kullanılması da, bu prensip doğrultusunda gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bazı çiçek buketlerinde, bu uygulamanın halen devam ettiğini söylemek mümkündür. Çiçek buketleri hazırlamak, Avrupa'da resmi bir sanat olarak kabul edilmiş ve ilk olarak Hollandalılar arasında başlamıştır. 18. yüzyılda zengin ailelerin evlerini süslemek için çiçek buketleri hazırlayan Hollandalı tasarımcılar, günümüzdeki pek çok buket konseptine ilham kaynağı olmuştur.

Çiçeklerin Anlamları

Çiçek buketleri, dünyanın her yerinde sembolik bir değere sahiptir. Örneğin Çin'de bazı çiçekler mevsimleri sembolize eder: Beyaz erik çiçekleri kış, şeftali ve kiraz çiçekleri bahar, lotus ve krizantem ise yaz mevsiminin simgesi sayılır. İlginçtir ki, bugün halen kullanılan çiçek anlamları ilk olarak 18. yüzyılda Türkiye’deki İngiltere Büyükelçisi’nin eşi Mary Wortley (Lady Montague) tarafından oluşturulmuş ve Avrupa’da tanıtılmıştır. Özellikle Victoria döneminde, her çiçeğin ne anlama geldiği herkes tarafından bilinmekteydi. Nitekim erkekler ve kadınlar, bu dönemde çiçek buketlerini iletişim kurmak için kullanmış, örneğin birbirilerine papatya buketleri göndererek “biraz daha sabret” mesajını vermiştir. Her çiçeğin, dolayısıyla her buketin farklı bir anlamı olduğu inancı, günümüzde de devam etmektedir.

En Özel ve Özgün Buket Tasarımları Jardinerie'de

Bu soylu ve köklü sanatın temsilcilerinden biri olmaktan gurur duyan Jardinerie, sizin için hazırladığı buket tasarımlarını bu sayfada satışa sunmaktadır. Casa Flor by Carolin Almozlino, Gaios Flowers, Gazebo Flowers ve Sunday Flower Shop gibi Türkiye’nin en seçkin butik çiçekçilerinin tasarımlarına ulaşma imkânı tanıyan Jardinerie, yurt dışından özel sipariş edilen ve ülkemizin türlü güzel çiçeklerinden oluşan şık sunumlar ile sevdiklerinizi farklı hissettirmenizi sağlamaktadır. Çiçeklerimizin her biri, siz sipariş verdikten sonra taze olarak seçilir ve titizlikle hazırlanarak yola çıkar. İstediğiniz tarih ve saatte teslimat yapmamız mümkündür. Saat 15.30’a kadar vereceğiniz siparişler, aynı gün teslim edilebilmektedir. 

üst